Moją rolą jest zapewnienie Ci komfortowego widzenia.
W gabinecie optometrysty pomagam określić, co dolega Twoim oczom i dobieram odpowiednią korekcję. Wykorzystuję do tego zdobytą wiedzę i kilkanaście lat doświadczenia. Prywatną praktykę optometryczną prowadzę od 2007 roku.
Przede wszystkim słucham Twoich potrzeb i zbieram informacje. Następnie badam Twoje oczy i dobieram odpowiednie rozwiązanie. Uważam, że w ten sposób mogę Ci zapewnić najlepszą opiekę.
Wierzę też w skuteczność indywidualnego podejścia w pracy optometrysty. Moje doświadczenie pokazuje, że komfort widzenia w odczuciu każdego pacjenta może oznaczać coś zupełnie innego. Z tego względu zawsze rozważam wiele opcji, proponuje różne rozwiązania i wspólnie wybieramy to, które sprawdza się najlepiej.
Zależy mi na tym, aby moi pacjenci dobrze rozumieli, na czym polega ich dolegliwość, dlatego stawiam na umiejętną komunikację. To pierwszy krok do skutecznego leczenia oraz poprawy jakości i komfortu widzenia.
Choć optometria jest dziedziną nauk medycznych, a specjalistów z tej branży mamy już na rynku od ponad 30 lat, optometrysta to wciąż mało znana w Polsce specjalizacja. Kim więc jest optometrysta i co może dla Ciebie zrobić?
Optometrysta specjalizuje się w diagnostyce wad wzroku i nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu wzrokowego. Weryfikuje, z jakimi zaburzeniami widzenia zmaga się pacjent i pomaga ustalić przyczynę dolegliwości. Na tej podstawie dobiera odpowiednią korekcję optyczną – okulary lub soczewki kontaktowe.
Ponadto, optometrysta prowadzi i nadzoruje rehabilitację układu wzrokowego. W przypadku zdiagnozowania zmian sugerujących odstępstwa od norm fizjologicznych, optometrysta kieruje pacjenta do lekarza specjalisty.
Optometrysta w świetle przepisów prawa
Zgodnie z oficjalnie przyjętą definicją, optometrysta to wyuczony i uregulowany prawnie zawód medyczny. Optometryści zajmują się ochroną, usprawnieniem, zachowaniem i rozwojem procesu widzenia. W Polsce optometrystą może zostać osoba z wykształceniem wyższym, która ukończyła studia z tytułem magistra lub specjalistyczne studia podyplomowe.
Badanie u optometrysty warto przeprowadzić w przypadku takich dolegliwości, jak (m.in.):
Badania optometryczne prowadzę w gabinecie w Warszawie. Skorzystaj z formularza kontaktowego lub umów się bezpośrednio w salonie optycznym. Poniżej znajdziesz aktualne informacje o lokalizacji i dane kontaktowe miejsc, w których możesz umówić się na wizytę u optometrysty.